NAPISALI O NAS W....
WYWIAD DLA KATALOGU SYLVECO - NATURALNE KOSMETYKI
Udzieliłam wywiadu Pani Joannie Bilek z Sylveco - naturalne kosmetyki, świetnej polskiej firmy produkującej naturalne kosmetyki. Wywiad ukazał się właśnie w Katalogu Silva-Natura-Ekologia nr 14
Czego dowiecie się z wywiadu?
- skąd wziął się pomysł na prowadzenie sklepu z oliwą oraz na jego nazwę „Oliwa do chleba”
- opowiadam o procesie otrzymywania oliwy, który śledziłam w Gospodarstwie Hispellum w Umbrii
- czym różni się oliwa, którą za parę złotych możemy kupić w każdym sklepie od prawdziwej, włoskiej oliwy
- dlaczego warto stosować oliwę w kuchni i jak ją przechowywać?
- Słów kilka o właściwościach kosmetycznych oliwy
- podaję jeden z moich ulubionych przepisów na spaghetti
Cały wywiad dla Sylveco możesz przeczytać tutaj https://oliwadochleba.pl/wywiad-dla-sylveco-kosmetyki-naturalne-z-oliwadochleba-pl/
Katalog nr 14 Sylveco znajdziesz tutaj: https://issuu.com/sylveco/docs/sylveco-wiosna-14. Wywiad "Piękne pasje" zaczyna się na stronie nr 29.
ITALIA POZA SZLAKIEM I LISTA "WŁOCHY PO POLSKU"
"Italia poza szlakiem - blog o Włoszech z pasją",
to najlepszy i najpoczytniejszy blog o słonecznej Italii w polskiej blogosferze. Jest tworzony z pasją przez Magdę Ciach-Bachlarz.
Magda pisze o sobie:
- podróże, fotografia, przewodniki,
- włoski lifestyle: kuchnia, wino, oliwa, kawa,
- Made in Italy – znane i nieznane włoskie marki i produkty,
- wskazówki praktyczne dla wyjeżdżających do Włoch,
- kulturę,
- recenzje,
- biografie włoskich postaci, które wpłynęły i na nasze życie,
- wywiady.
OLIWA Z OLIWEK - JAK WYBRAĆ NAJLEPSZĄ? Mój test
Autorka bloga Agataberry.pl przeprowadziła test 4 oliw: 2 marek oliwy greckiej z Lidla: Deluxe i Primadonna, oraz dwóch włoskich: Monini Dop Umbria i Terre Rosse Dop Umbria Bio.
Nasza oliwa extravergine Terre Rosse otrzymała najlepszą ocenę!
Oto kilka cytatów z tekstu:
Oliwa Terre Rosse jest opisana jako intensywna, ziołowa, pachnąca jak świeżo skoszona trawa i rzeczywiście mogę potwierdzić, że tak właśnie pachnie.
Kiedy szukamy dobrej oliwy z oliwek to warto wybierać oliwę z pierwszego tłoczenia, tzn. extra virgin. Dobrze jest też sprawdzać wszystkie informacje dostępne na opakowaniu, takie jak miejsce pochodzenia oliwek i kraj produkcji. Najlepiej, aby oliwa była butelkowana w miejscu, w którym zostały zebrane oliwki. Na opakowaniu oliwy Terre Rosse możemy też znaleźć zapis o tym, że jest to oliwa tłoczona na zimno w ciągu sześciu godzin od zbioru. Czas tłoczenia to zatem również jedna z informacji, która może sugerować nam jakość produktu.
Źródło: Agataberry.pl "Oliwa z oliwek – jak wybrać najlepszą? Mój test" Marzec 28, 2017
„Agataberry.pl Blog o zdrowiu”
Autorką bloga jest Agata Puk. Jest z wykształcenia dziennikarzem i pedagogiem, z miłości do pisania - blogerką. Jest szczęśliwa, gdy dzieli się wiedzą o zdrowym życiu ze swoimi czytelnikami.
O swoim blogu pisze:
To miejsce powstało dlatego, że chciałam stworzyć przestrzeń łączącą moje dwie pasje: pisanie i zdrowe życie. Staram się poruszać tu takie tematy, o jakich sama chciałabym czytać. Jeśli interesuje Cię zdrowy styl życia, to dobrze trafiłeś! Mam nadzieję, że ten blog będzie inspirował Cię do zdrowych wyborów.
Z HISTORIĄ W TLE
Do dobrej oliwy nie trzeba nas przekonywać. A jeśli za znakomitym produktem stoi jeszcze ciekawa historia o południowym rodowodzie, którą również warto się podzielić, trafiamy na prezent idealny! Tak było w przypadku oliwy extravergine Terre Rosse oferowanej przez sklep Oliwa do Chleba (www.oliwadochleba.pl).
Pani Aleksandra, jego właścicielka, podkreśla, że w pracy najważniejszymi wartościami są dla niej uczciwość, szacunek do natury i bezkompromisowe oddanie tradycji. W pełni respektuje się je w gaju oliwnym Hispellum w Spello w Umbrii.
Najstarsze drzewka liczą tu sobie 800 lat, a nadzór nad produkcją soku, który otrzymywany jest z ich owoców, sprawuje osobiście właściciel Mario Ciampetti z żoną. Państwo Ciampetti, wraz ze swoimi pracownikami, sami uprawiają ziemię, zbierają oliwki, tłoczą, przechowują i butelkują swoją oliwę. Wynikiem ich pracy jest niezwykły produkt, którego szlachetność wyczuć można od razu, delektując się jego zapachem i smakiem.
Aromat oliwy Terre Rosse przywodzi na myśl świeżo skoszoną trawę; podniebienie rozpozna ją jako lekko gorzką i ziołową. Doskonale pasuje do pieczywa, podkreśli też smak dań o zdecydowanej strukturze. Uwielbiamy!
Źródło: „Lente – inspiracje kulinarne” 9.12.2016
„Lente – kwartalnik śródziemnomorski”
„Lente” to wielopoziomowy projekt kulturowo-lifestylowy, oparty na założeniu, że Śródziemnomorze to nie tylko pojęcie geograficzne, ale mentalność i styl życia. Można go przyjąć i praktykować także w głębi kontynentu, bez względu na narodowość i miejsce zamieszkania.
Projekt „Lente” obejmuje publikację luksusowego magazynu, stronę internetową, pudełka z produktami śródziemnomorskimi dostępne w subskrypcji, a w niedalekiej przyszłości także kawiarnię i concept-store. „ Pomysłodawczynią i redaktor naczelną magazynu jest p. Julia Wollner.
SKLEP OLIWA DO CHLEBA
Ta oliwa pachnie wakacjami w Toskanii albo letnim śniadaniem na tarasie.
Tak się składa, że znam właścicielkę sklepu, Aleksandrę, pełną pasji i miłości do tego, co robi i wiem, że zamyka w butelce to, co najlepsze.
Jeśli szukacie dobrej oliwy, już ją znaleźliście.
Źródło: "A w listopadzie lubię..." blog Strawberries from Poland, 6.11.2016
"Strawberries from Poland"
"Strawberries from Poland" to przebogaty blog kulinarny, stworzony przez Annę Włodarczyk w 2007 roku.
Jej pasje to pisanie, kulinaria i fotografia. "Na blogu przez słowa i fotografie pokazuję skrawek mojej codzienności."
W 2014 nakładem wydawnictwa Czarne Anna Włodarczyk wydała książkę "Zapach truskawek. Rodzinne opowieści".
W 2016 r. nakładem wyd. Nasza Księgarnia ukaże się jej książka kucharska poświęcona kuchni przedwojennej .
CZYM UPRAWA EKOLOGICZNA OLIWEK SIĘ WYRÓŻNIA W STOSUNKU DO KONWENCJONALNEJ?
- Różnica między gospodarstwem, które prowadzi uprawę ekologiczną a tym prowadzonym konwencjonalnie, polega na tym, że w uprawach ekologicznych rezygnuje się ze stosowania substancji syntetycznych (nawozów i środków ochrony roślin).
- Używamy do nawożenia obornika bydlęcego certyfikowanego ekologicznie. Pochodzi on z gospodarstw gwarantujących ekologiczny chów zwierząt. Stosujemy też metodę przyorywania w celu utrzymania odpowiedniego poziomu próchnicy w glebie. Zasiewamy, używając nasion ekologicznych, rośliny: jęczmień, wykę, bobik, ścinamy je i pokrywamy warstwą gleby. Jeśli chodzi o codzienne utrzymanie trawy w gajach, stosujemy wyłącznie koszenie środkami mechanicznymi.
- Nie używamy szkodliwych środków ochrony roślin. Gdy zachodzi potrzeba stosowania środków bezpośrednio na liście drzewek oliwnych, do oprysków używamy ekologicznego miedzianu, którego używali już nasi dziadkowie. Obsadzamy gaje żywopłotami z roślin autochtonicznych, które przyciągają owady przyjazne dla ekosystemu – tłumaczy Anna Supińska.
Źródło: Biokurier.pl, wywiad z Anną Supińską, która wraz z mężem Mario Ciampettim produkuje ekologiczną oliwę extravergine Terre Rosse w Spello w Umbrii. 17.12.2015
BIOKURIER
Biokurier.pl to czasopismo oraz portal o produktach ekologicznych i rynku żywności ekologicznej w Polsce.
Od 2008 roku dostarcza sprawdzone, rzetelne i świeże informacje na temat żywności ekologicznej, tradycyjnej i lokalnej a także kosmetyków naturalnych i innych produktów przyjaznych naturze i ludziom. Redaktorem naczelnym i koordynatorem projektu jest Pan Karol Przybylak.